Taneční obor

11.květen 2020
Upravené rozvrhy najdete v sekci Rozvrhy.
11.květen 2020
V rámci postupného uvolňování opatření proti koronaviru se 11.5.2020 vrací žáci do ZUŠ!
11.květen 2020
Informace o návratu k výuce v ZUŠ...
10.březen 2020
Na základě mimořádného opatření přijatého na dnešním jednání Bezpečnostní rady státu, je do odvolání zrušena od středy 11. března 2020 výuka na základních školách a tedy i na naší ZUŠ.
18.únor 2020
V naší ZUŠ proběhlo slavnostní zahájení tradiční výstavy prací z Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2019.

PŘEHLÍDKA TANEČNÍCH OBORŮ ZÁKLADNÍCH UMĚLECKÝCH ŠKOL V PARDUBICÍCH

10.červen 2015
Tanečnicím se dařilo
Taneční skupina Sluníčko při ZUŠ Moskevské se uplynulý víkend účastnila celonárodní přehlídky, která se konala v Pardubicích. Této prestižní akci předcházela náročná okresní a krajská kola. Soutěžní přehlídku tanečních oborů základních uměleckých škol vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Taneční skupiny při ZUŠ Moskevské se v březnovém okresním kole účastnily se sedmi tanečními choreografiemi v počtu 50 svěřenců učitelek Jany a Kamily Volrábových. Téměř všechna taneční čísla byla úspěšná a některá získala ocenění. Ve II. kategorii (9 - 10 let): „Přišlo jaro“ – ocenění za choreografické zpracování a postup do krajského kola, „Pohlazení“ – ocenění za technickou připravenost tanečnic a ve IV. kategorii (13 - 15 let) „Co se děje za oponou“ – ocenění za choreografické zpracování tématu a postup do krajského kola. V dubnovém krajském kole se děvčatům tančícím „Přišlo jaro“ opět dařilo. Tanec obdržel ocenění za soulad ve všech jevištních složkách a byl uměleckou radou vybrán na celostátní přehlídku do Městského divadla v Pardubicích. Národní přehlídka prezentovala soubory z celé republiky s vysokou uměleckou úrovní v současném, klasickém a lidovém tanci. Byla velmi inspirativní a přínosná. Setkání souborů probíhalo v milé a pohodové atmosféře a všem mosteckým tanečnicím patří dík za perfektní reprezentaci našeho města a „zušky na Moskevské“.

Jana Volrábová, učitelka tanečního oboru ZUŠ Moskevská

PŘEHLÍDKA TANEČNÍCH OBORŮ ZÁKLADNÍCH UMĚLECKÝCH ŠKOL V PARDUBICÍCH