10.březen 2020
Na základě mimořádného opatření přijatého na dnešním jednání Bezpečnostní rady státu, je do odvolání zrušena od středy 11. března 2020 výuka na základních školách a tedy i na naší ZUŠ.
18.únor 2020
V naší ZUŠ proběhlo slavnostní zahájení tradiční výstavy prací z Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2019.
29.leden 2020
Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2019 29.01.2020 - 27.03.2020
24.říjen 2019
Slavnostní předávání ocenění našim úspěšným žákům ve velkém sále ZUŠ F.L.Gassmanna v Mostě.
16.říjen 2019
Cyklus workshopů Tvoříme s dětmi a jejich rodiči

Historie

Základní umělecká škola v Mostě, Moskevské ulici 13 je druhou uměleckou školou v Mostě – byla otevřena v lednu 1985, a navazuje na prvorepublikové tradice uměleckého školství dnes neexistujícího starého Mostu, který ustoupil, bohužel, těžbě uhlí. Škola je školou nehudební, tzn. že žáci studují v oborech tanečním,  literárně dramatickém a výtvarném, který je nejpočetnější. V průměru navštěvuje školu ročně asi 500 žáků, z toho ve výtvarném oboru je 350.

Vzhledem ke skutečnosti, že škola byla postavena na zelené louce, je prostorově velkoryse řešena – vlastní výstavní síň, divadelní scéna, rozlehlý zrcadlový taneční sál, prostorné a vybavené učebny, keramická pec, grafická dílna, hrnčířský kruh…

Vedle pravidelné výuky pořádá škola ročně řadu výstav z prací svých žáků,  vystoupení žáků tanečního a literárně dramatického oboru, udržuje i mezinárodní kontakty ve formě výstav i výměn žáků a učitelů. Za dobu existence získala škola řadu ocenění v dětských soutěžích doma i v zahraničí. Absolventi školy studují na všech typech  uměleckých středních i vysokých škol. Kolektiv pedagogů, který je rovněž umělecky aktivní, si je vědom, že ne všichni žáci půjdou cestou profesionálních umělců a že hlavním těžištěm společné práce je výchova  esteticky vnímavých a citlivých mladých lidí.