15.únor 2019
19.prosinec 2018
Vše dobré v roce 2019
21.listopad 2018
Vážení rodiče, z důvodu nemoci je uzavřena kancelář výběru školného. Úhradu lze provádět bezhotovostně. Děkujeme za pochopení.

Historie

Základní umělecká škola v Mostě, Moskevské ulici 13 je druhou uměleckou školou v Mostě – byla otevřena v lednu 1985, a navazuje na prvorepublikové tradice uměleckého školství dnes neexistujícího starého Mostu, který ustoupil, bohužel, těžbě uhlí. Škola je školou nehudební, tzn. že žáci studují v oborech tanečním,  literárně dramatickém a výtvarném, který je nejpočetnější. V průměru navštěvuje školu ročně asi 500 žáků, z toho ve výtvarném oboru je 350.

Vzhledem ke skutečnosti, že škola byla postavena na zelené louce, je prostorově velkoryse řešena – vlastní výstavní síň, divadelní scéna, rozlehlý zrcadlový taneční sál, prostorné a vybavené učebny, keramická pec, grafická dílna, hrnčířský kruh…

Vedle pravidelné výuky pořádá škola ročně řadu výstav z prací svých žáků,  vystoupení žáků tanečního a literárně dramatického oboru, udržuje i mezinárodní kontakty ve formě výstav i výměn žáků a učitelů. Za dobu existence získala škola řadu ocenění v dětských soutěžích doma i v zahraničí. Absolventi školy studují na všech typech  uměleckých středních i vysokých škol. Kolektiv pedagogů, který je rovněž umělecky aktivní, si je vědom, že ne všichni žáci půjdou cestou profesionálních umělců a že hlavním těžištěm společné práce je výchova  esteticky vnímavých a citlivých mladých lidí.

Základní umělecká škola Most, Moskevská 13, příspěvková organizace - IČO: 473 241 47  - © 2011 - 2019 - vytvořil DYNAMIC software